PAMIĘCI BOHATEROM PAŃSTWA PODZIEMNEGO I ARMII KRAJOWEJ

W niedzielny wieczór, 25 września, w naszej bazylice miała miejsce uroczysta Msza św. z okazji rocznicy poświęcenia Kaplicy – Mauzoleum Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Wspólnej modlitwie przewodniczył proboszcz parafii – ks. prał. płk Janusz Radzik, który zwrócił się do licznie zgromadzonych wiernych: „Witam Was bardzo serdecznie w naszej wojskowej świątyni i cieszę się, że możemy wspólnie dziękować Bogu za odważnych bohaterów, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Niech to spotkanie będzie dla nas okazją do modlitwy, ale także uczczenia tak ważnych wydarzeń z historii naszego Narodu.”

Słowo Boże wygłosił ks. płk w st. spocz. dr Henryk Szareyko, który przypomniał ideały, jakie wiodły członków Państwa Podziemnego do nieustannej walki w obronie najważniejszych wartości zawartych w haśle: „BÓG, HONOR, OJCZYZNA”. Kaznodzieja poprzez odniesienie do historii bohaterskich żołnierzy zachęcał wiernych, aby rozwijali w sobie postawy patriotyczne i nigdy nie zaprzepaścili wywalczonej wolności i niepodległości.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Armii Krajowej, poczty sztandarowe wrocławskich szkół na czele ze Sztandarem 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, a także parafianie i sympatycy. Całość uświetniła orkiestra Wojsk Lądowych oraz zespół muzyczny.

27 października 2017 | Aktualności | Możliwość komentowania PAMIĘCI BOHATEROM PAŃSTWA PODZIEMNEGO I ARMII KRAJOWEJ została wyłączona