UROCZYSTOŚCI KU CZCI ŚW. DOROTY I ŚW. STANISŁAWA

W niedzielę, 25 września, odbyły się coroczne uroczystości ku czci św. Doroty i św. Stanisława. To wielkie dziękczynienie Bogu za uchronienie miasta od powodzi i wszelkich innych nieszczęść rozpoczęło się nabożeństwem w naszej bazylice garnizonowej, któremu przewodniczył J.E. bp Andrzej Siemieniewski – biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Na początku słowa powitania do wszystkich zgromadzonych skierował ks. prał. płk Janusz Radzik – proboszcz parafii. Następnie ks. kan. Paweł Cembrowicz przybliżył historię relikwii św. Doroty i św. Stanisława.

Po nabożeństwie relikwiarze w asyście podchorążych Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, orkiestry policyjnej, duchownych, osób konsekrowanych oraz licznie zgromadzonych parafian zostały przeniesione w procesji do kościoła św. Doroty i św. Wawrzyńca, gdzie miała miejsce Msza św. dziękczynna.

27 października 2017 | Aktualności | Możliwość komentowania UROCZYSTOŚCI KU CZCI ŚW. DOROTY I ŚW. STANISŁAWA została wyłączona