X niedziela zwykła, 7 czerwiec 2026
1. Dziś przeżywamy uroczystość X niedzielę zwykłą. Obchodzimy dzisiaj po raz 19. Święto Dziękczynienia, pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary”. Zachęcamy do składania ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, po Mszach św. wieczornej o godz.18:00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa.
3. W tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi, królowej
– w czwartek wspomnienie św. Barnaby – Apostoła
– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, za uczestnictwo w nabożeństwie czerwcowym oraz wspólnym odmówieniu Aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, można uzyskać odpust zupełny.
– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.



