UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26 maja 2024

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Podczas Mszy świętej o godz. 10.00 w naszej Bazylice zostanie udzielona I Komunia święta.

2. Do końca maja o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. Od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będziemy celebrować codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

4. W czwartek 30 maja, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym.

Miejska procesja do czterech ołtarzy wyruszy spod Archikatedry Wrocławskiej po Mszy św. o godz. 9.00, a zakończy się pod naszą Bazyliką. Po procesji zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 12.00.

Dla podkreślenia świątecznego i rodzinnego charakteru oktawy Bożego Ciała Księża Biskupi na najbliższy piątek udzielili wszystkim wiernym Archidiecezji Wrocławskiej oraz Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

5. W piątek 31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 27. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II

podczas V Pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego dokonał poświęcenia naszego odbudowanego Kościoła Garnizonowego, a w roku 2003 podniósł świątynię do godności Bazyliki Mniejszej.

Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław LECHOWICZ.

W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00.

6. Ze względu na uroczystość Bożego Ciała oraz odpust parafialny w czwartek i w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W tym tygodniu obchodzimy:

– w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy,

– w piątek święto Nawiedzenia NMP,

– w sobotę wspomnienie św. Justyna – męczennika.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.

9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

25 maja 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26 maja 2024 została wyłączona