NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19 maja 2024

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

4. W niedzielę 26 maja będziemy przeżywać Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 10.00 w naszej Bazylice zostanie udzielona I Komunia święta. Osoby niezwiązane z dziećmi komunijnymi zachęcamy do uczestniczenia we Mszach świętych o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

5. W piątek 31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 27. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V Pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego dokonał poświęcenia naszego odbudowanego Kościoła Garnizonowego, a w roku 2003 podniósł świątynię do godności Bazyliki Mniejszej.

Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław LECHOWICZ.

W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00.

6. Decyzją Biskupa Polowego Wojska Polskiego Wiesława LECHOWICZA ks. Paweł KOMAR z dniem 13 maja został mianowany wikariuszem w naszej parafii.

Bardzo serdecznie witamy Księdza w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz potrzebnych darów do owocnej posługi duszpasterskiej.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

17 maja 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19 maja 2024 została wyłączona