NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12 maja 2024

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej połączone z nowenną przygotowującą nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Macieja – apostoła,

– w czwartek św. Andrzeja Bobolę – prezbitera i męczennika – patrona Polski.

4. W piątek 31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 27. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V Pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego dokonał poświęcenia naszego odbudowanego Kościoła Garnizonowego, a w roku 2003 podniósł świątynię do godności Bazyliki Mniejszej.

Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Jego Ekscelencja Wiesław LECHOWICZ.

W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00.

5. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze Parafialnego Caritas zebrali do puszek 1202 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

11 maja 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12 maja 2024 została wyłączona