Obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W czwartek 11 kwietnia 2024 r., Mszą św. sprawowaną w bazylice pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu rozpoczęto obchody upamiętniające 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej bp. Jacek Kiciński CMF. Po wprowadzeniu do świątyni sztandaru wojskowego, ks. prałat płk Janusz Radzik – proboszcz parafii garnizonowej we Wrocławiu przywitał organizatorów uroczystości – Stowarzyszenie „Dolnośląska Rodzina Katyńska”, a także przedstawicieli wojska, instytucji państwowych oraz wrocławskich szkół wraz z pocztami sztandarowymi.

W wygłoszonej homilii ksiądz biskup przypomniał jak ważna jest pamięć o trudnych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny, by pamięć o bohaterach nie poszła w zapomnienie. Zwrócił się szczególnie do obecnej młodzieży, by pamiętali o korzeniach, na których wyrasta ich tożsamość.

Po Mszy świętej złożono kwiaty i znicze w znajdującej się w kościele garnizonowym Kaplicy Katyńskiej.

O godzinie 12:00 przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbył się uroczysty Apel Pamięci.

11 kwietnia 2024 | Aktualności | Możliwość komentowania Obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej została wyłączona