NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
W naszej chrześcijańskiej tradycji jest to czas pełen nadziei i radości.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według niedzielnego porządku.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przez cały tydzień po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
Tego dnia o godz. 15.00 zapraszamy do naszej Bazyliki na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. W czwartek 11 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlili z okazji Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi – tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.

8. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom naszej bazylikowej wspólnoty życzymy, aby Ten, Który pokonał śmierć, dał Wam siłę do pokonywania codziennych trudności. Niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego przyniesie Wam i Waszym rodzinom miłość, pogodę ducha oraz pokój serca.

30 marca 2024 | Aktualności | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024 została wyłączona