WRĘCZENIE SZTANDARU WOJSKOWEGO 4.RBLOG

W piątek 15 marca 2024 r., w bazylice pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu została odprawiona Msza św. z okazji wręczenia sztandaru wojskowego 4. Regionalnej Bazie Logistycznej. Modlitwie przewodniczył Wikariusz Generalny– Zastępca Biskupa Polowego ks. kan. płk Kryspin Rak. Na początku Eucharystii przybyłych do świątyni powitał proboszcz parafii garnizonowej – ks. prałat płk Janusz Radzik. Mszę św. koncelebrował także ks. ppłk Maksymilian Jezierski – kapelan Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Wikariusz Generalny w homilii odniósł się do rangi uroczystości i znaczeniu sztandaru dla jednostki wojskowej. Nawiązał także do symboliki sztandaru, w którym widnieje herb Wrocławia ze świętym Janem Chrzcicielem oraz św. Janem Ewangelistą. Kapłani modlili się o Boże błogosławieństwo dla żołnierzy i pracowników 4.RBLog oraz ich rodzin.

Punktualnie o godzinie 12:00 na Rynku Starego Miasta we Wrocławiu rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Komendant 4 RBLog płk Mirosław Giel w swoim przemówieniu przywitał gości oraz przypomniał historię jednostki oraz jej zadania w Wojsku Polskim.

Po odczytaniu aktu nadania sztandaru nastąpiło uroczyste wbicie gwoździ honorowych w jego drzewiec oraz poświęcenie sztandaru. Rodzicami chrzestnymi sztandaru zostali Pani Anna Chmielewska oraz kpt. w st. spocz. Stanisław Wołczaski ps. „Kazimierz”.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, podczas której po raz pierwszy wystąpił poczet 4.RBLog wraz ze sztandarem jednostki. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uroczystość wpisała się w obchody 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

10 marca 2024 | Aktualności | Możliwość komentowania WRĘCZENIE SZTANDARU WOJSKOWEGO 4.RBLOG została wyłączona