V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 lutego 2024

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą lutego, dlatego na koniec Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Agatę,

– we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy,

– w sobotę św. Scholastykę.

3. W niedzielę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes,obchodzone jako Światowy Dzień Chorego.

Na uroczystą Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 12.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Prosimy rodziny oraz sąsiadów, aby pomogły chorym i starszym w dotarciu do świątyni.

4. Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

5 lutego 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 lutego 2024 została wyłączona