Msza św. przed przysięgą wojskową żołnierzy WOT

W sobotę 27 stycznia 2024 r. uroczystą przysięgę wojskową złożyło 57 żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”. Było to zwieńczenie intensywnego 16-dniowego szkolenia w ramach kolejnej edycji programu „Ferie w mundurze”.

W przeddzień przysięgi w Bazylice św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu odprawiona została Msza święta w intencji żołnierzy składających przysięgę oraz ich najbliższych. Mszy świętej przewodniczył ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, z którym często współpracują żołnierze WOT. Koncelebrował ks. płk Janusz Radzik – proboszcz bazyliki garnizonowej, homilię wygłosił ks. por. Tomasz Miencicki – wikariusz, kapelan 16. DBOT. Kaznodzieja przypomniał wagę wypowiadanych słów przysięgi wojskowej, które nie są pustymi frazesami, lecz wielkim zobowiązaniem wobec Ojczyzny. Ksiądz kapelan zwrócił uwagę na sztandar 16. DBOT, na którym widnieje m.in. wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, która ma w swej matczynej opiece wszystkich żołnierzy. Na Eucharystii był obecny dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja” – płk Edward Chyła.

16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej liczy blisko 2000 żołnierzy, którzy pełnią służbę w trzech batalionach lekkiej piechoty: we Wrocławiu, Głogowie oraz Wałbrzychu.

Zdjęcia: 16. DBOT

28 stycznia 2024 | Aktualności | Możliwość komentowania Msza św. przed przysięgą wojskową żołnierzy WOT została wyłączona