III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2024

1. Dzisiaj z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Wsłuchani w Słowo samego Boga módlmy się o to, abyśmy w praktyce potrafili wprowadzać je w nasze codzienne życie.

Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia czytają Pismo Święte, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Franciszka Salezego,

– w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– w piątek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

3. W piątek 26 stycznia o godz. 18.00 w naszej Bazylice odbędzie się uroczysty koncert organowy z okazji 2. rocznicy poświęcenia i inauguracji odbudowanych organów Michaela Englera.

Ze względu na powyższe wydarzenie tego dnia Msza św. wieczorna będzie o godz. 16:30.
Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

20 stycznia 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2024 została wyłączona