II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 stycznia 2024

1. Dzisiaj obchodzimy drugą niedzielę zwykłą.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego”. Włączmy się w to dzieło poprzez wspólnotową i osobistą modlitwę.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Antoniego – opata,

– w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Wierni, którzy tego dnia bez przerwy minimum pół godziny oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za otwartość, wspólną modlitwę oraz miłe spotkanie.

6. W piątek 26 stycznia o godz. 18.00 w naszej Bazylice odbędzie się uroczysty koncert organowy z okazji 2. rocznicy poświęcenia i inauguracji odbudowanych organów Michaela Englera.

Ze względu na powyższe wydarzenie tego dnia Msza św. wieczorna będzie o godz. 16:30.

7. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 952 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

13 stycznia 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 stycznia 2024 została wyłączona