Koncert kolęd 2024 r.

W piątek 5 stycznia 2024 r., w wigilię Uroczystości Epifanii (Objawienia Pańskiego, potocznie Trzech Króli) o godzinie 19:00 w bazylice pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu odbył się dwugodzinny noworoczny koncert kolęd.

Inicjatorem wydarzenia był Włodzimierz Patalas – sekretarz miasta Wrocław. Patronat nad koncertem objęli: prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk, rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu – prof. dr hab. Krystian Kiełb oraz proboszcz parafii garnizonowej pw. św. Elżbiety – ks. prałat płk Janusz Radzik.

Wystąpił Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Wrocławski Zespół Perkusyjny, a także Daniel Babuśka (tenor), Anna Pawłowska (kontrabas), Michał Michalski (fortepian), Stanisław Śliwiński (fortepian). Dyrygował prof. dr hab. Alan Urbanek – Dziekan Wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

W programie znalazły się takie utwory jak: Dzień jeden w roku, Lulajże Jezuniu, Bracia Patrzcie jeno, Cicha noc, Kolęda dla nieobecnych, Mędrcy Świata, Wśród nocnej ciszy, Tryumfy Króla Niebieskiego, Całą noc padał śnieg, Hej w dzień narodzenia, Kołysanka Najświętszej Marii Panny, Przybieżeli do Betlejem, Przekażmy sobie znak pokoju.

Improwizacje organowe na tematy muzyczne polskich kolęd i pastorałek wykonał prof. dr hab. Piotr Rojek – Dziekan Wydziału Instrumentalnego oraz kierownik Katedry Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Koncert był okazją nie tylko do słuchania, ale przede wszystkim wspólnego śpiewania pięknych bożonarodzeniowych utworów w wypełnionej po brzegi bazylice.

5 stycznia 2024 | Aktualności | Możliwość komentowania Koncert kolęd 2024 r. została wyłączona