NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 31 grudnia 2023

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Świętej Rodziny. Módlmy się za nasze rodziny, zwłaszcza za te, które przeżywają różnego rodzaju trudności i kryzysy, aby wsparte Bożym błogosławieństwem starały się je rozwiązać poprzez wzajemną miłość i zgodę.

Dzisiaj przeżywamy również ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

2. W poniedziałek 1 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – wyjątkowo tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W sobotę 6 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Mszę św. w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.

5. W przeddzień Uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) w piątek 5 stycznia o godz. 19:00 w naszej bazylice odbędzie się koncert noworoczny. Podczas koncertu, którego dyrygentem będzie Alan Urbanek wraz z Chórem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Wrocławskim Zespołem Perkusyjnym zagrane i zaśpiewane zostaną znane kolędy i pastorałki. Koncert jest bezpłatny dla publiczności.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7. W dniach od 8 do 13 stycznia udamy się z wizyta duszpasterską do wiernych naszej parafii, którzy zadeklarują taką chęć.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 7 stycznia w celu ustalenia dogodnego terminu „kolędy”.

30 grudnia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 31 grudnia 2023 została wyłączona