IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 Grudnia 2023 – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

1. W tym roku wyjątkowo w dzisiejszą czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia.

W związku z tym, że wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do wigilijnego stołu, nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

2. Kupując świece Caritas można jeszcze wesprzeć akcję dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Zachęcamy również do nabycia poświęconych opłatków, które wraz ze świecami są dostępne przy wyjściu z Bazyliki oraz w zakrystii.

3. Liturgiczne obchody pamiątki narodzenie Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. dzisiaj o północy, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

4. W uroczystość Bożego Narodzenia oraz w święto św. Szczepana obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jana Apostoła i Ewangelistę,

– w czwartek świętych Młodzianków Męczenników.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin.

7. Za tydzień – w ostatnim dniu roku kalendarzowego – podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie adwentu swoimi ofiarami przyczynili się do wsparcia potrzebujących i biednych z naszej parafii.

9. Dla podkreślenia świątecznego charakteru Oktawy Bożego Narodzenia Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław LECHOWICZ udzielił wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 29 grudnia 2023 roku.

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

23 grudnia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 Grudnia 2023 – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA została wyłączona