menu close menu

I NIEDZIELA ADWENTU – 3 Grudnia 2023

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. Jest to jednocześnie pierwszy dzień adwentu, dlatego serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą celebrowane w naszej Bazylice od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej okazji zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Mikołaja,

– w czwartek św. Ambrożego.

4. W piątek 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszej Bazyliki na adwentowy koncert organowy. Wstęp wolny.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii.

6. Dzisiaj wolontariusza parafialnego oddziału Caritas zbierają ofiary dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

2 grudnia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania I NIEDZIELA ADWENTU – 3 Grudnia 2023 została wyłączona

Comments are closed.