XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 Listopada 2023

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę listopada. Na zakończenie każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W sobotę 11 listopada będziemy obchodzić 105. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w Jej obronie oraz módlmy się za wszystkich rządzących i obywateli, aby odpowiedzialnie korzystali z daru niepodległości.

Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.

W przeddzień Święta Niepodległości w piątek 10 listopada o godz. 18.00 w naszej bazylice odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Wrocławianie śpiewają”.  Podczas koncertu wraz z chórem uniwersyteckim oraz Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych zagrane i zaśpiewane zostaną znane pieśni patriotyczne. Na organach Englera zostanie także wykonany specjalny utwór organowy przygotowany przez prof. Piotra Rojka. Koncert jest bezpłatny dla publiczności. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek Rocznicę poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej,

– w piątek św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła,

– w sobotę św. Marcina z Tours – biskupa.

4. W dniach od 1 do 8 listopada w naszej Bazylice o 17.30 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych.

5.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii.

6. Jak co roku w listopadzie przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył Jego Ekscelencja bp Wiesław LECHOWICZ – Biskup Polowego WP, odbędą się w czwartek 16 listopada o godz. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

7.Dzisiaj wolontariusza parafialnego oddziału Caritas zbierają ofiary dla rodzin
w trudnej sytuacji materialnej.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

4 listopada 2023 | Aktualności | Możliwość komentowania XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 Listopada 2023 została wyłączona