I KOMUNIA ŚWIĘTA 28.05.2023 r.

W niedzielę 28 maja w naszej Bazylice miała miejsce Msza św., podczas których dzieci z rodzin wojskowych i cywilnych przyjęły pierwszy raz w swoim życiu Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej. Uroczystościom pierwszokomunijnym przewodniczył ks. płk Janusz Radzik, proboszcz parafii.

W czasie dialogowanego kazania z dziećmi ks. mjr Maksymilian Jezierski – wikariusz parafii rozmawiał z dziećmi nt. duchowej wspinaczki. Podkreślał, że w momencie chrztu św. zostaliśmy wyposażeni w uprząż łaski bożej, kask bożej opieki oraz linę wiary, które pomagają nam w osiąganiu najwyższego szczytu – świętości.

Na koniec uroczystości ks. płk Janusz Radzik pogratulował dzieciom pierwszokomunijnym oraz ich Rodzicom i Rodzinom, życząc wspaniałej przyjaźni z Jezusem na każdy dzień.

28 maja 2023 | Aktualności | Możliwość komentowania I KOMUNIA ŚWIĘTA 28.05.2023 r. została wyłączona