menu close menu

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Września 2023

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca. Módlmy się za wszystkich rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby swoim przykładem dawali przykład dobrego życia.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jana Chryzostoma,

– w piątek NMP Bolesną,

– w sobotę św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

3. W czwartek 14 września będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego.

4. W najbliższy piątek o godz. 19.00 zapraszamy do naszej Bazyliki na koncert w ramach cyklu koncertów organowych „Młodych Mistrzów”.

5. W przyszłą niedzielę 17 września o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo, po którym wyruszy procesja dziękczynno – błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty w 26. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i mieście Wrocławiu. Zakończy się ona Mszą św. w kościele św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

6. Zapraszamy na cotygodniowe Msze św. dla rodzin z dziećmi w każdą niedzielę o godz. 10.00.

7. Informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do I Komunii świętej oraz do sakramentu Bierzmowania dzieci, młodzieży a także dorosłych z naszej parafii oraz z całego Garnizonu Wrocław. Chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej do końca września.

8. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze Parafialnego Caritas zebrali do puszek 793 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

9 września 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Września 2023 została wyłączona

Comments are closed.