NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4 Czerwca 2023

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która jest pierwszą niedzielą miesiąca czerwca, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj obchodzimy również XVI Święto Dziękczynienia. Przy wyjściu z Bazyliki będzie możliwość złożenia ofiar do puszek, które zostaną przeznaczona na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W najbliższy czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym.

Miejska procesja do czterech ołtarzy wyruszy spod Archikatedry Wrocławskiej po Mszy św. o godz. 9.00, a zakończy się pod naszą Bazyliką. Po procesji zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 12.00.

Dla podkreślenia świątecznego i rodzinnego charakteru oktawy Bożego Ciała Księża Biskupi na najbliższy piątek udzielili wszystkim wiernym Archidiecezji Wrocławskiej oraz Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

W związku z uroczystościami Bożego Ciała w czwartek i w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Codziennie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

3 czerwca 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4 Czerwca 2023 została wyłączona