UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 Maja 2023

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy świętej o godz. 10.00 w naszej Bazylice zostanie udzielona I Komunia święta.

2. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. W środę 31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 26. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V Pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego dokonał poświęcenia naszego odbudowanego Kościoła Garnizonowego, a w roku 2003 podniósł świątynię do godności Bazyliki Mniejszej.
Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław LECHOWICZ.
W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00.

4. W czwartek 1 czerwca będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci, aby Jezus błogosławił ich duchowy wzrost oraz życiowy rozwój.

5. Przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy celebrować nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,
– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,
– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.

7. W tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
– w środę święto Nawiedzenia NMP,
– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
– w sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

27 maja 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 Maja 2023 została wyłączona