menu close menu

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 2022 r.

 

Msza św. z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety rozpoczęła wrocławskie obchody tego święta. Przewodniczył jej bp Maciej Małyga – biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej.

We wstępie do liturgii proboszcz parafii ks. płk Janusz Radzik powitał zgromadzonych wiernych oraz przywołał słowa Marii Konopnickiej „Ojczyzna moja – to ta ziemia droga, gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga, gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła w polskiej mnie mowie pacierza uczyła.”

Biskup Maciej Małyga w swoim kazaniu podkreślił , że „gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu – i honor i Ojczyzna.”

Eucharystię uświetniła wojskowa asysta honorowa wystawiona przez 31. Batalion Radiotechniczny. W uroczystości wzięło udział wiele pocztów sztandarowych służb mundurowych i organizacji wolnościowych oraz kombatantów i weteranów walk o wolność. W oprawę Mszy św. włączyła się również Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych.

Na koniec Mszy św. bp Maciej Małyga wręczył wieloletnim członkom pocztu sztandarowego Bazyliki Garnizonowej okolicznościowe medale.

11 listopada 2022 | Aktualności | Możliwość komentowania ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 2022 r. została wyłączona

Comments are closed.