menu close menu

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21 Maja 2023

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej połączone z nowenną przygotowującą nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

– w środę wspomnienie Najświętszej Mari Panny Wspomożycielki Wiernych,

– w piątek wspomnienie św. Filipa Neri– prezbitera.

4. W piątek 26 maja będziemy przeżywać Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 w naszej Bazylice zostanie udzielona I Komunia święta. Osoby niezwiązane z dziećmi komunijnymi zachęcamy do uczestniczenia we Mszach świętych o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

6. W środę 31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 26. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V Pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego dokonał poświęcenia naszego odbudowanego Kościoła Garnizonowego, a w roku 2003 podniósł świątynię do godności Bazyliki Mniejszej.

7. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Jego Ekscelencja Wiesław LECHOWICZ.

8. W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00. 

9. Decyzją Biskupa Polowego Wojska Polskiego Wiesława LECHOWICZA ks. por. Tomasz MIENCICKI z dniem 22 maja został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Bardzo serdecznie witamy Księdza w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz potrzebnych darów do owocnej posługi duszpasterskiej.

 10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

20 maja 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21 Maja 2023 została wyłączona

Comments are closed.