IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 Kwietnia 2023

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych codziennych modlitwach.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj – w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice będą codziennie o godz. 17.30.

3. We wtorek będziemy obchodzić Święto Flagi. Pamiętajmy o naszej polskiej tożsamości i o wyrażaniu szacunku wobec symboli narodowych.

4. W środę będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 232. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej o godz. 8.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

6. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Józefa Rzemieślnika,

­– we wtorek św. Atanazego,

– w czwartek św. Floriana,

­­– w sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

29 kwietnia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 Kwietnia 2023 została wyłączona