NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 Kwietnia 2023

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej chrześcijańskiej tradycji jest to czas pełen nadziei i radości.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według niedzielnego porządku.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przez cały tydzień po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz. 15.00 zapraszamy do naszej Bazyliki na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. W czwartek 13 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlili z okazji Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej.

7. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 1515 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom naszej bazylikowej wspólnoty życzymy, aby Ten, Który pokonał śmierć, dał Wam siłę do pokonywania codziennych trudności. Niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego przyniesie Wam i Waszym rodzinom miłość, pogodę ducha oraz pokój serca.

8 kwietnia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 Kwietnia 2023 została wyłączona