III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 Marca 2023

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, która w naszej bazylice jest obchodzona jako niedziela hospicyjna. W związku z tym, po każdej Mszy św. hospicyjni wolontariusze będą zbierać ofiary na potrzeby chorych będących pod opieką wrocławskich instytucji zajmujących się opieką paliatywno – hospicyjną.

2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy:  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40. Okazją do modlitewnego skupienia będą również Rekolekcje Wielkopostne, na które już teraz serdecznie zapraszamy od 24 do 26 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Jacek FRONIEWSKI – kanclerz i moderator Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Wrocławskiej.

3. Jutro przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi modlitwami.

4. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomoc. Podania można składać w zakrystii, kancelarii lub u członków parafialnego Caritas.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

11 marca 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 Marca 2023 została wyłączona