IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 Stycznia 2023

1. Dzisiaj obchodzimy czwartą niedzielę zwykłą.

2. W czwartek będziemy przeżywać Ofiarowanie Pańskie, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

28 stycznia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 Stycznia 2023 została wyłączona