menu close menu

I NIEDZIELA ADWENTU – 27 Listopada 2022

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jest to jednocześnie pierwszy dzień adwentu, dlatego serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą celebrowane w naszej Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Andrzeja Apostoła,

– w sobotę św. Franciszka Ksawerego.

4. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy. Podania można składać w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

5. W imieniu naszej 9 – letniej parafianki Mariki cierpiącej na chorobę nowotworową kości, autyzm atypowy oraz mającej problem ze wzrokiem a także w imieniu jej rodziny serdecznie dziękujemy za złożone ofiary do puszek w wysokości 6673 zł, które zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

26 listopada 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania I NIEDZIELA ADWENTU – 27 Listopada 2022 została wyłączona

Comments are closed.