menu close menu

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Września 2022

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą i życiem”. Módlmy się za wszystkich rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby swoim przykładem dawali przykład dobrego życia.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jana Chryzostoma,

– w czwartek NMP Bolesną,

– w piątek św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

3. W środę 14 września będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego.Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy jest to również Dzień Modlitw za Ukrainę, którego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców.

4. W najbliższy piątek o godz. 19.00 zapraszamy do naszej Bazyliki na koncert organowy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z Bazyliki.

5. W przyszłą niedzielę 18 września o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo, po którym wyruszy procesja dziękczynno – błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty w 25. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i mieście Wrocławiu. Zakończy się ona Mszą św. w kościele św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

6. Zapraszamy na cotygodniowe Msze św. dla rodzin z dziećmi w każdą niedzielę o godz. 10.00.

7. Informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do I Komunii świętej oraz do sakramentu Bierzmowania dzieci, młodzieży a także dorosłych z naszej parafii oraz z całego Garnizonu Wrocław. Chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej do końca września.

8. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze Parafialnego Caritas zebrali do puszek 1147 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

10 września 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Września 2022 została wyłączona

Comments are closed.