XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Sierpnia 2022

1. Dziś przeżywamy dwudziestą niedzielę zwykłą.

2. W poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie bukietów ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Tego dnia wspominamy również 102. rocznicę wielkiego zwycięstwa polskiego oręża w wojnie polsko – bolszewickiej 1920 r. określanego mianem „Cudu nad Wisłą”,a także modlimy się za wszystkich żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego z okazji ich święta.

Uroczysta Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników Garnizonu Wrocław oraz ich rodzin pod przewodnictwem księdza Biskupa Macieja MAŁYGI –Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej zostanie odprawiona w naszej bazylice  o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jacka – prezbitera,

– w sobotę św. Bernarda – opata.

4. W każdy piątek sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszej Bazyliki na letnie koncerty organowe. Wstęp wolny. Szczegóły znajdują się na plakacie przy wyjściu z bazyliki.

5. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 1.180 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary i okazaną pomoc.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa a wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku oraz bezpiecznego podróżowania.

13 sierpnia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Sierpnia 2022 została wyłączona