XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 Lipca 2022

1. Dziś osiemnasta niedziela zwykła w ciągu roku.

2. W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o bohaterach, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji powstańców oraz ówczesnej ludności cywilnej Warszawy odbędzie się w naszej Bazylice o godz. 19.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Alfonsa Marię Liguoriego – biskupa i doktora kościoła,

– w czwartek św. Jana Marię Vianneya – prezbitera.

4. W sobotę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

6. W każdy piątek sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszej Bazyliki naletnie koncerty organowe. Wstęp wolny. Szczegóły znajdują się na plakacie przy wyjściu z bazyliki.

7. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku oraz bezpiecznego podróżowania.

29 lipca 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 Lipca 2022 została wyłączona