XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Lipca 2022

1. Dzisiaj obchodzimy piętnastą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Benedykta – opata – patrona Europy,

– we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – biskupa i męczennika,

– w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników,

– w piątek św. Bonawenturę – biskupa i doktora Kościoła.

3. W sobotę 16 lipca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryji Panny z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie symboli wiary. Jednym z nich jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

4. W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszej bazyliki na letnie koncerty organowe. Wstęp wolny. Szczegóły znajdują się na plakacie przy wyjściu z bazyliki.

5. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 740 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary i okazaną pomoc.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa a wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku oraz bezpiecznego podróżowania.

8 lipca 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Lipca 2022 została wyłączona