menu close menu

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 Czerwca 2022

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jest obchodzone XV Święto Dziękczynienia połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej.

3. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 w naszej bazylice celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,

– w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę wspomnienie św. Barnaby Ap.

5. Od wtorku do czwartku jako kapelani będziemy uczestniczyć w odprawie szkoleniowej. W związku z tym w tych dniach kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W sobotę 11 czerwca o godz. 11.00 w Archikatedrze Wrocławskiej będzie miała miejsce beatyfikacja siostry Marii Paschalis i 9 Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 w naszej bazylice zostanie udzielona I Komunia święta. Osoby niezwiązane z dziećmi komunijnymi zachęcamy do uczestniczenia we Mszach świętych o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

8.Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

4 czerwca 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 Czerwca 2022 została wyłączona

Comments are closed.