NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29 Maja 2022

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 13.00 w naszej Bazylice zostanie udzielona I Komunia święta.

2. W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. We wtorek 31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 25. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego nawiedził i dokonał poświęcenia odbudowanego kościoła oraz 19. rocznicy podniesienia świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Jego Ekscelencja Wiesław LECHOWICZ.

W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00.

4. W środę 1 czerwca będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci, aby Jezus błogosławił ich duchowy wzrost oraz życiowy rozwój.

5.Przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy celebrować nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w pierwszy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu,

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania,

– w pierwszą sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

28 maja 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29 Maja 2022 została wyłączona