menu close menu

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 Maja 2022

1. Dzisiejsza przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek święto Najświętszej Mari Panny Wspomożycielki Wiernych,

– w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri– prezbitera.

4. W czwartek 26 maja będziemy przeżywać Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 13.00 w naszej Bazylice zostanie udzielona I Komunia święta. Osoby niezwiązane z dziećmi komunijnymi zachęcamy do uczestniczenia we Mszach świętych o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

6. We wtorek 31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 25. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego nawiedził i dokonał poświęcenia odbudowanego kościoła oraz 19. rocznicy podniesienia świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego J.E. Wiesław LECHOWICZ.

W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00. 

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

21 maja 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 Maja 2022 została wyłączona

Comments are closed.