III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 Maja 2022

1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę wielkanocną, która jest również pierwszą niedzielą maja, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

W celu ożywienia kultu Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca w kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie trwała całodzienna adoracja Pana Jezusa wystawionego w monstrancji. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

2. Jutro będziemy obchodzić Święto Flagi. Pamiętajmy o naszej polskiej tożsamości i o wyrażaniu szacunku wobec symboli narodowych.

3. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 231. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Informujemy, że od najbliższej soboty, jako owoc rekolekcji wielkopostnych, rozpoczniemy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Nabożeństwo będzie miało miejsce po porannej Mszy świętej.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Atanazego,

– w środę św. Floriana,

­­– w piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba.

6. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

7. Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

29 kwietnia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 Maja 2022 została wyłączona