menu close menu

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Stycznia 2022

1. Dzisiaj obchodzimy czwartą niedzielę zwykłą.

2. Z radością informujemy, że w miniony czwartek w naszej Bazylice odbyło się poświęcenie i inauguracja odbudowanych po pożarze barokowych organów Michaela Englera.

Ze względu na obostrzenia związane ze stanem pandemii uroczystość miała charakter zamknięty. Dlatego też w lutym zaplanowane jest od 6 do 8 koncertów organowych, aby każdy kto jest zainteresowany, mógł na żywo uczestniczyć w takim wydarzeniu.

W związku z inauguracją organów ukazał się numer specjalny Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać obszerny artykuł na temat tego epokowego dzieła. Zachęcamy do nabycia tego numeru, który jest dostępny przy wyjściu z Bazyliki.

3. W środę będziemy przeżywać Ofiarowanie Pańskie, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa. 

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Jana Bosko,

– w sobotę św. Agatę.

6. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 150 osób – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

29 stycznia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Stycznia 2022 została wyłączona

Comments are closed.