menu close menu

INAUGURACJA ODBUDOWANYCH ORGANÓW MICHAELA ENGLERA – ZAPOWIEDŹ

Z radością informujemy, że w czwartek 27 stycznia o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się poświęcenie i inauguracja odbudowanych po pożarze barokowych organów Michaela Englera. Uroczystościom będzie przewodniczył J.E. abp gen. bryg. dr Józef Guzdek – administrator apostolski ordynariatu polowego. Ze względu na obostrzenia związane ze stanem pandemii wydarzenie będzie miało charakter zamknięty i wezmą w nim udział osoby bezpośrednio zaangażowane w odbudowę instrumentu wraz z przedstawicielami wojska oraz władz państwowych i samorządowych. 

Natomiast w piątek 28 stycznia o godz. 19.00 znany włoski artysta Lorenzo Ghielmi zagra koncert dla mieszkańców Wrocławia. Chętnych do uczestniczenia w tym wydarzeniu, którzy nabyli bezpłatne wejściówki rozprowadzane przez Urząd Miasta Wrocławia będą obowiązywały aktualne zasady sanitarne na dzień 28 stycznia 2022 roku.

Obydwa wydarzenia będą transmitowane na miejskiej stronie internetowej www.wroclaw.pl.

Ze względu na powyższe uroczystości Msze św. w tych dniach będą w następującym porządku:

– czwartek godz. 7.00 i 19.00 – tego dnia kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna,

– piątek godz. 7.00 i 16.00.

Ponadto informujemy, że w lutym zaplanowane jest od 6 do 8 koncertów organowych, aby każdy kto jest zainteresowany, mógł na żywo uczestniczyć w takim wydarzeniu.

22 stycznia 2022 | Organy | Możliwość komentowania INAUGURACJA ODBUDOWANYCH ORGANÓW MICHAELA ENGLERA – ZAPOWIEDŹ została wyłączona

Comments are closed.