menu close menu

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Stycznia 2022

1. Dzisiaj z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Wsłuchani w Słowo samego Boga módlmy się o to, abyśmy w praktyce potrafili wprowadzać je w nasze codzienne życie.

2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za otwartość, wspólną modlitwę oraz miłe spotkanie.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Franciszka Salezego,

– we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– w środę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,

– w piątek św. Tomasza z Akwinu.

4. Z radością informujemy, że w czwartek 27 stycznia o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się poświęcenie i inauguracja odbudowanych po pożarze barokowych organów Michaela Englera. Uroczystościom będzie przewodniczył J.E. abp gen. bryg. dr Józef Guzdek – administrator apostolski ordynariatu polowego. Ze względu na obostrzenia związane ze stanem pandemii wydarzenie będzie miało charakter zamknięty i wezmą w nim udział osoby bezpośrednio zaangażowane w odbudowę instrumentu wraz z przedstawicielami wojska oraz władz państwowych i samorządowych. 

Natomiast w piątek 28 stycznia o godz. 19.00 znany włoski artysta Lorenzo Ghielmi zagra koncert dla mieszkańców Wrocławia. Chętnych do uczestniczenia w tym wydarzeniu, którzy nabyli bezpłatne wejściówki rozprowadzane przez Urząd Miasta Wrocławia będą obowiązywały aktualne zasady sanitarne na dzień 28 stycznia 2022 roku.

Obydwa wydarzenia będą transmitowane na miejskiej stronie internetowej www.wroclaw.pl.

Ze względu na powyższe uroczystości Msze św. w tych dniach będą w następującym porządku:

– czwartek godz. 7.00 i 19.00 – tego dnia kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna,

– piątek godz. 7.00 i 16.00.

Ponadto informujemy, że w lutym zaplanowane jest od 6 do 8 koncertów organowych, aby każdy kto jest zainteresowany, mógł na żywo uczestniczyć w takim wydarzeniu.

5. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 150 osób – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

22 stycznia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Stycznia 2022 została wyłączona

Comments are closed.