menu close menu

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Stycznia 2022

1. Dzisiaj obchodzimy drugą niedzielę zwykłą.

2. W imieniu Stowarzyszenia Prawosławnego im. Świętych Apostołów Piotra i Pawła serdecznie zapraszamy na Ekumeniczne Spotkanie Noworoczne połączone z koncertem kolęd, które odbędzie w naszej Bazylice dzisiaj o godz.19.00.

3. W dniu wczorajszym Nuncjusz Apostolski w Polsce ogłosił komunikat o mianowaniu przez Ojca Świętego Franciszka nowego biskupa polowego Wojska Polskiego, którym został dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Wiesław LECHOWICZ. W naszych modlitwach pamiętajmy o biskupie nominacie, prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne dary w posłudze ordynariusza polowego.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Włączmy się w to dzieło poprzez wspólnotową i osobistą modlitwę.

5. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

6. W przyszłą niedzielę 23 stycznia o godz. 12.00 w naszej Bazylice odbędzie się Msza św. z okazji 159. Rocznicy Powstania Styczniowego.

7. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 150 osób – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

14 stycznia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Stycznia 2022 została wyłączona

Comments are closed.