NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 Stycznia 2022

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd oraz bożonarodzeniowy wystrój naszej świątyni do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego.

2W dniach od 10 do 15 stycznia udamy się z wizyta duszpasterską do wiernych naszej parafii.

W tym roku ze względu na stan pandemii odwiedzimy tych Parafian, którzy zadeklarują taką chęć.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia dzisiejszego w celu ustalenia dogodnego terminu „kolędy”. Odwiedziny będą odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

3. W imieniu Stowarzyszenia Prawosławnego im. Świętych Apostołów Piotra i Pawła serdecznie zapraszamy na Ekumeniczne Spotkanie Noworoczne, które odbędzie w naszej Bazylice w niedzielę 16 stycznia o godz.19.00.

W trakcie uroczystości wystąpią chóry:
Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej;
Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego;
Capella Ecumenica;
Prawosławny Zespół Wrocławskich Cerkwii;
Chór Kameralny Uniwersytetu Ekonomicznego.

4. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 665 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 150 osób – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

8 stycznia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 Stycznia 2022 została wyłączona