II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 Stycznia 2022

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą stycznia, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Po każdej Mszy św. będzie można zabrać ze sobą poświęconą kredę i kadzidło.

3. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

4. W dniach od 10 do 15 stycznia udamy się z wizyta duszpasterską do wiernych naszej parafii.

W tym roku ze względu na stan pandemii odwiedzimy tych Parafian, którzy zadeklarują taką chęć.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 9 stycznia w celu ustalenia dogodnego terminu „kolędy”. Odwiedziny będą odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

5. Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

6. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 150 osób – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

31 grudnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 Stycznia 2022 została wyłączona