menu close menu

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26 Grudnia 2021

1. Dzisiaj, w niedzielę Świętej Rodziny modlimy się za nasze rodziny, zwłaszcza za te, które przeżywają różnego rodzaju trudności i kryzysy, aby wsparte Bożym błogosławieństwem starały się je rozwiązać poprzez wzajemną miłość i zgodę.

2. W piątek o godz. 18:00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie Starego Roku.

Zgodnie z decyzją Księży Biskupów, tego dnia nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę 1 stycznia będziemy przeżywać uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

Ze względu na powyższą uroczystość chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy w sobotę 8 stycznia.

4. Po Niedzieli Chrztu Pańskiego, która będzie 9 stycznia, udamy się z wizyta duszpasterską do wiernych naszej parafii.

W tym roku ze względu na stan pandemii odwiedzimy tych Parafian, którzy zadeklarują taką chęć.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 9 stycznia w celu ustalenia dogodnego terminu „kolędy”. Odwiedziny będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

5. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 150 osób – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

25 grudnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26 Grudnia 2021 została wyłączona

Comments are closed.