III NIEDZIELA ADWENTU – 12 Grudnia 2021

1. Dzisiaj obchodzimy Trzecią Niedzielę Adwentu, nazywaną niedzielą radości, która uświadamia nas, że spotkanie z Jezusem jest już blisko. Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które są celebrowane w naszej Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2. Jutro będziemy przeżywać 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkich, którzy zginęli w tym czasie oraz o pokój dla naszej Ojczyzny, zwłaszcza na wschodniej granicy.

3. We wtorek 14 grudnia będziemy wspominać św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. Liturgiczne obchody pamiątki narodzenie Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. o północy z 24 na 25 grudnia, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

5. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 150 osób – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

10 grudnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA ADWENTU – 12 Grudnia 2021 została wyłączona