II NIEDZIELA ADWENTU – 5 Grudnia 2021

1. Dzisiejsza przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą grudnia, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które są celebrowane w naszej Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

3. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 150 osób – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

4. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Mikołaja,

– we wtorek św. Ambrożego,

– w sobotę św. Damazego I.

6. W środę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która kończy rok jubileuszowy ku czci św. Józefa.

7. Ofiarami do puszek można wesprzeć dzieło pomocy dla Kościoła na Wschodzie.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

4 grudnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA ADWENTU – 5 Grudnia 2021 została wyłączona