menu close menu

I NIEDZIELA ADWENTU – 28 Listopada 2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jest to jednocześnie pierwszy dzień adwentu, dlatego serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą celebrowane w naszej Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę 4 grudnia w godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.

3. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

4. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Andrzeja Apostoła,

– w piątek św. Franciszka Ksawerego,

– w sobotę św. Barbarę.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

26 listopada 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania I NIEDZIELA ADWENTU – 28 Listopada 2021 została wyłączona

Comments are closed.