XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Listopada 2021

1. Dzisiaj przeżywam Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy w dzisiejszych czasach umierają za wiarę.

2. W środę 17 listopada będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Elżbiety. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę Świętą w intencji naszej wspólnoty parafialnej, wszystkich przyjaciół, sympatyków i dobroczyńców o godz. 18.00.

Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył abp Józef GUZDEK Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego WP.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek bł. Karolinę Kózkównę – dziewicę i męczennicę,,

– w sobotę św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zakończy rok liturgiczny i przygotuje nas do wejścia w czas adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

5. W związku z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, informujemy, że odpust zupełny za zmarłych związany z pobożnym nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad. W celu uzyskania odpustu zupełnego należyspełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbyć się przywiązania do grzechu.

6. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

7. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 876 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

13 listopada 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Listopada 2021 została wyłączona