XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 Listopada 2021

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę listopada. Na zakończenie każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W  czwartek 11 listopada będziemy obchodzić 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w Jej obronie oraz módlmy się za wszystkich rządzących i obywateli, aby odpowiedzialnie korzystali z daru niepodległości.

Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek Rocznicę poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej,

– w środę św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła,

– w czwartek św. Marcina z Tours – biskupa,

– w piątek św. Jozafata – biskupa i męczennika,

– w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

4.W dniach od 1 do 8 listopada w naszej Bazyliceo godz. 17.30 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych.

5. W związku z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, informujemy, że odpust zupełny za zmarłych związany z pobożnym nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad. W celu uzyskania odpustu zupełnego należyspełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbyć się przywiązania do grzechu.

6. Jak co roku w listopadzie przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył abp Józef GUZDEK Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego WP, odbędą się w środę 17 listopada o godz. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

7. Dzisiaj wolontariusza parafialnego oddziału Caritas zbierają ofiary dla rodzin
w trudnej sytuacji materialnej.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

8. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

6 listopada 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 Listopada 2021 została wyłączona