XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 Października 2021

1. Dziś przeżywamy trzydziestą pierwszą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. Jutro przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia będą sprawowane w porządku niedzielnym. Natomiast we wtorek będziemy przeżywać Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę 6 listopada w godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.

4.W dniach od 1 do 8 listopada w naszej Bazylice o godz. 17.30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych.

Za zmarłych modlimy się również przez cały rok przed niedzielną Mszą św. o godz. 12.00, a także w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 sprawując za nich ofiarę Mszy świętej.

5. W związku z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, informujemy, że odpust zupełny za zmarłych związany z pobożnym nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad. W celu uzyskania odpustu zupełnego należy spełnić następujące warunki: bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

6. Jak co roku w listopadzie przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył abp Józef GUZDEK – Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego WP, odbędą się w środę 17 listopada o godz. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

7. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

30 października 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 Października 2021 została wyłączona